logo000
Dušan Vlach

Sdílet svou lásku k tanci je to nejkrásnější co člověk může dělat a já to dělám velmi rád a z celeho srdce na každé lekci.

-- Dušan Vlach - vedoucí a lektor

Dušan Vlach

 • od roku 2012 vedoucí taneční školy MLÁDÍ
 • tanci se věnuje od roku 1990
 • odchovanec Tanečního klubu MLÁDÍ
 • bývalý tanečník mezinárodní třídy ve standardních latinskoamerických tancích
 • finalista Mistrovství České republiky v 10 tancích
 • Mistr ČR a vícemistr SR v Salse v roce 2001
 • účastník seminářů a workshopů předními českými a světovými lektory
 • od roku 2001 vedoucí ROOTS COMPANY souboru zaměřeného na hip hop a streetdance
 • od června 2004 trenér a porotce III. třídy ČSTS
 • od ledna 2007 trenér III. třídy Českomoravské taneční organizace
 • člen Svazu učitelů tance ČR a porotce
 • Historie TŠ a TK Mládí Ostrava

  Kronika MLÁDÍ se začala psát v září 1978. Marie Vlachová tehdy nastoupila jako lektorka kurzů pohybových forem Obvodního kulturního střediska Ostrava 3 a zaměstnavatel ji umožnil založení souboru. Tak spatřil světlo světa Taneční klub MLÁDÍ, jehož se stala vedoucí a choreografkou. Soubor se během necelých dvou let vypracoval mezi přední československé kolektivy a pravidelně sklízel vavříny nejvyšší na celostátních soutěžích choreografií předtančení různých žánrů i scénického tance. Také úspěchy tanečních párů na sebe nedaly dlouho čekat.

  V roce 1986 se zřizovatelem Tanečního klubu MLÁDÍ stalo Střední odborné učiliště strojírenské v Ostravě-Hrabůvce, které maximálně podporovalo zájmovou uměleckou činnost. Tato éra byla završena největším mezinárodním úspěchem na Mistrovství Evropy latinských formací v norském Oslo v červnu r. 1990, kde TKM jako jediný československý tým postoupil až do finále a obsadil skvělé 5. místo.

  Porevoluční změna společenských a ekonomických podmínek byla rozhodujícím důvodem k založení soukromé Taneční školy MLÁDÍ, která působí od ledna 1991. V našich kurzech, souborech nebo jejich přípravkách již nalezlo hodnotnou náplň volného času mnoho dětí, mladých lidí i dospělých z Ostravy a okolí. Vždy usilujeme o serióznost a profesionální úroveň po všech stránkách; proto nás velmi těší spokojenost našich absolventů, kteří rádi vzpomínají na všechno, co prožili v MLÁDÍ.

  Kromě kurzů pro širokou veřejnost Taneční škola vždy zastřešovala také činnost tanečních souborů. Taneční klub MLÁDÍ měl velmi bohatou, úspěšnou historii. Poslední změna nastala v únoru 2008 a vyžádala si vytvoření zcela nového souboru, který se věnoval plesovým předtančením a nesoutěžnímu společenskému tanci. Činnost Tanečního klubu MLÁDÍ byla oficiálně ukončena v květnu 2011. Zaměření na moderní taneční styly si zvolil Dušan Vlach, který v roce 2001 založil soubor DANCE TEAM; od roku 2006 používá název ROOTS COMPANY zameřený na street dance a věnuje všem tanečním stylům, které do tého skupiny patří.

  Rok 2004 byl rokem zásadních změn… Po 26 letech působení v městském obvodu Ostrava-Jih (ObKS, Metalurg, SOUs) jsme byli nuceni hledat nové hlavní sídlo TŠ. Šťastnou shodou okolností jsme objevili vhodné prostory v Ostravě-Vítkovicích, kde se nám podařilo vytvořit nové a útulné taneční studio.

  Tolik by se dalo vyprávět... Ale to není záměrem. Kronika tanečního klubu Mládí má 5 psaných dílů. Život a vývoj jde dál. Mění se společnost, mění se naše životní postoje a PRIORITY. Ohlídejme si, aby ZMĚNY v nás směřovaly vždy jen k tomu lepšímu.

  Srdečně Vás zveme: POJĎTE TANČIT a poznejte život naplněný hudbou a tancem…